دوشنبه , ۲۷ آذر , ۱۳۹۶
صفحه اصلی / اخبار / همایش سالانه انجمن‌های دوست‌داران حافظ سراسر کشور در شاهرود برگزار می‌شود

همایش سالانه انجمن‌های دوست‌داران حافظ سراسر کشور در شاهرود برگزار می‌شود

همایش سالانه انجمن‌های دوست‌داران حافظ سراسر کشور در شاهرود برگزار می‌شود

پارس نوا: همایش سالانه انجمن‌های دوست‌داران حافظ سراسر کشور؛ با حضور جمع کثیری از اهالی فرهنگ و هنر و ادب و حافظ‌شناسان و حافظ‌دوستان؛ طی ۴ روز در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود برگزار می‌شود.
دکتر مجید پازوکی مدیر دفتر انجمن ملی دوستداران حافظ دفتر شاهرود و دبیر همایش سالانه انجمن‌های دوست‌داران حافظ در شاهرود گفت: همایش سالانه انجمن‌های دوست‌داران حافظ در شاهرود با حضور جمع کثیری از اهالی فرهنگ و هنر و ادب و حافظ‌شناسان و حافظ‌دوستان؛ طی چهار روز و از روزهای ٣٠ آبان ماه جاری تا ۳ آذر ماه در دانشگاه علوم پزشکی شهرستان شاهرود برگزار خواهد شد و در آن تعدادی از شخصیت‌های فرهیخته حوزه ادبیات و شعر و شاعری در مورد جایگاه حضرت حافظ به ایراد سخنرانی می‌پردازند.
وی همچنین گفت: انجمن ملی دوستداران حافظ به عنوان یک انجمن فرهنگی ثبت شده در کشور، نزدیک پانزده سال در حال فعالیت است و دفتر مرکزی آن در شیراز و در جوار آرامگاه حضرت حافظ بوده و شانزده دفتر دیگر زیر نظر دفتر مرکزی در تهران و شهرستان‌های دیگر از جمله شاهرود مشغول به فعالیت هستند.
مدیر دفتر انجمن ملی دوستداران حافظ دفتر شاهرود در ادامه سخنانش افزود: انجمن دوستداران حافظ سال ۱۳۸۲ همزمان با یادروز حافظ و در قالب یک NGO رسماً فعالیت خود را در شیراز آغاز کرد و در حال حاضر، علاوه بر شیراز در شهرهای تهران، قم، مشهد، بوشهر، اهواز، اصفهان، اراک، گرگان، سمیرم، شاهرود، دلیجان، بروجن، شهرکرد، بابل، نهاوند و نورآباد شعبه دارد و حیطه فعالیت این انجمن حوزه‌های فرهنگی، پژوهشی و هنری است.
دکتر پازوکی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: در این همایش قرار است نشان ویژه «گلبانگ سربلندی» به تعدادی از هنرمندان و اهالی فرهنگ و ادب، به‌عنوان سفیران حافظ تقدیم شود و همچنین از یکی از هنرمندان برجسته سینما کشور، با اهدای یک نماد ملی توسط شهردار شاهرود و شورای شهر تجلیل خواهد شد.
وی افزود: امیدوارم حضور این تعداد ارزشمند از اهالی فرهنگ و هنر به لحاظ کمی و کیفی؛ پایه‌ریزی یکی از بهترین فستیوال‌های هنری در شهرهای شاهرود و بسطام باشد.
دبیر همایش سالانه انجمن‌های دوست‌داران حافظ در شاهرود در پایان سخنانش تأکید کرد: شاهرود مهد عرفان و ادب ابران زمین است و عرفان ایرانی از این منطقه و توسط بزرگانی چون بایزید بسطامی و ابوالحسن خرقانی نشو و نما گرفته است و لازم است سرمایه‌ها و ظرفیت‌های تاریخی، دبی، عرفانی و مذهبی و نیز قابلیت‌های جعرافیایی و طبیعی این منطقه در سطح ملی و حتی جهانی معرفی گردد.

منبع: پارس نوا

درباره مهدی کیهانی

ببینید...

رضا حسین پور انتظار را به تکرار رساند

رضا حسین پور انتظار را به تکرار رساند پارس نوا: از پخش آلبوم «انتظار» با ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *