پنج شنبه , ۲۳ آذر , ۱۳۹۶
صفحه اصلی / دیگر رسانه ها / صدور مجوز ۶ اجرای صحنه‌ای و ۲۱ آلبوم صوتی در هفته گذشته

صدور مجوز ۶ اجرای صحنه‌ای و ۲۱ آلبوم صوتی در هفته گذشته

72925_636018479580977872_mطی هفته گذشته ۶ مجوز اجرای صحنه ای در تهران و ۲۱ آلبوم صوتی صادر شد .

پارس نوا: به نقل از روابط عمومی دفتر موسیقی به نقل از واحد نظارت و ارزشیابی این دفتر، مجوز اجرای صحنه ای برای گروه موسیقی “وزیری” به سرپرستی کیوان ساکت و خوانندگی وحید تاج را صادر کرد. این کنسرت به مناسبت تکریم استاد احمد حلت در تاریخ ۳۱ خرداد ماه در یک نوبت (ساعت ۲۱) در تالار وحدت برگزار خواهد شد. در ادامه این مراسم گروه ماکان اشگواری به سرپرستی امیر صارمی و خوانندگی ماکان اشگواری به اجرای برنامه خواهند پرداخت.

گروه وزیری در این شب قطعاتی چون “خاک وطن”، “چارداش”، “مارش ترک”، ” باران “،” یک خانه پر زمستان ” و … را اجرا خواهند کرد و گروه ماکان اشگواری قطعات “فرشته‌ها “، ” کنارم باش”، “نهنگ”، “گنجشک من پر زد و رفت ” و… اجرا خواهند کرد.

همچنین در این گزارش آمده است مجوز اجرای صحنه ای برای گروه “سه عود” به آهنگسازی و نوازندگی شهرام غلامی در محل سالن اصلی فرهنگسرای نیاوران صادر شده است. این کنسرت سازی در روزهای ۲۸ و ۲۹ تیرماه هرشب یک نوبت در ساعت ۲۱ با بداهه نوازی عود آغاز می‌شود و در ادامه به اجرای قطعات “طلوع”، ” دریا”، “پاییز”، “فراق”،”مجنون”،”لالایی” می‌پردازد و درپایان با بداهه نوازی خاتمه می‌یابد.

در ادامه این گزارش می‌خوانیم: مجوزی برای گروه “شمس” به سرپرستی کیخسرو پورناظری در روزهای ۳۰ و ۳۱ تیرماه در تالار وحدت صادر شده است. دراین کنسرت قطعاتی همچون “مطرب مهتاب رو”، “راز” ، ” افسانه تنبور”، “خانه سودا” و… در ساعت ۲۱ اجرا خواهد شد. بخشی از این کنسرت شامل بداهه نوازی و سه نوازی کیخسرو،تهمورس و سهراب پورناظری خواهد بود.

همچنین واحد نظارت دفتر موسیقی مجوزاجرای موسیقی اصیل ایرانی را برای گروه “برافشان” صادر کرده است. اجرای این گروه به سرپرستی هامان خلیلی و خوانندگی غلامرضا رضایی در روزهای اول و دوم مرداد ماه در یک نوبت (ساعت ۲۱ الی ۲۳) در سالن اصلی فرهنگسرای نیاوران برگزار خواهد شد. در این اجرا قطعات سازی و آوازی در آوازاصفهان و دستگاه چهارگاه اجرا خواهد شد.

در ادامه این گزارش آمده است: مجوز ۶ اجرا برای تریوی شهرداد روحانی در سالن اصلی فرهنگسرای نیاوران صادر شده است. این اجراها در تاریخ‌های۱۲، ۱۳و ۱۴ مرداد ماه درساعت های ۱۸ الی ۲۰ و ۲۱ الی ۲۳ برگزار می‌شود.

گروه آهنگ اشتیاق به سرپرستی و خوانندگی علیرضا قربانی گروهی است که طی شب‌های اخیر به اجرا موسیقی پرداخته و در ۱۹،۱۸و۲۰ تیرماه نیز در تالار وحدت قطعات “پرده نشین”، “جام تهی”، “دوستت دارم “، “شب چراغ”، “ارغوان”، “دخت پری وار” و… اجرا خواهد کرد.

همچنین به گزارش روابط عمومی دفتر موسیقی به نقل از واحد نظارت و ارزشیابی این دفتر، مجوز ۲۱آلبوم صوتی طی هفته گذشته صادر شده است، که شامل ۴ آلبوم کلاسیک ایرانی،۷ آلبوم پاپ، ۱ آلبوم محلی، ۶ آلبوم تلفیقی، ۲ آلبوم کلاسیک غربی و ۱ موسیقی فیلم می‌باشد. از این میان، می‌توان به آلبوم بی کلام”دیورتیمنتو” به آهنگسازی احمد پژمان ، آلبوم “مسافر” به آهنگسازی محمدرضا احمدیان و گویندگی زنده یاد خسرو شکیبایی، آلبوم “تکنوازی تنبور” با آهنگسازی و اجرای حیدر کاکی، آلبوم “عاشقم من ” در دستگاه همایون به آهنگسازی حبیب سماعی، سماع حضور، جواد بدیع زاده، محمد باقر زینالی، رکن الدین مختاری و با خوانندگی محسن کرامتی، همچنین آلبوم از “از دیروز تا امروز” به آهنگسازی امین هنرمند شامل موسیقی متن فیلم‌های آشپزباشی، حسن، فرار بزرگ ، عباس ، رقص قاصدک هاو آلبوم “با من قدم بزن” با خوانندگی رضا صادقی و بابک مافی با آهنگسازی محسن خانی، حمید فریزند، انوشیروان تقوی و… اشاره کرد.

همچنین مجوز ۲ آلبوم تصویری نیز طی همین روزها با نام‌های “کنسرت گروه سرشار” به سرپرستی و خوانندگی محمد ذاکر حسین ، و “گروه موسیقی نو” به آهنگسازی مسعود شناسا صادر گردیده است .

درباره مهدی کیهانی

ببینید...

هنرهای تجسمی جایی در تلویزیون ندارند

هنرهای تجسمی جایی در تلویزیون ندارند پارس نوا: علی فرامرزی هنرمند نقاش با انتقاد از ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *