دوشنبه , ۲۰ آذر , ۱۳۹۶
صفحه اصلی / اخبار / آلبوم “صدای طهرون قدیم ۴” به بازار آمد

آلبوم “صدای طهرون قدیم ۴” به بازار آمد

sedaye-twhroonآلبوم “صدای طهرون قدیم ۴” به بازار آمد

پارس نوا: چهارمین آلبوم از مجموعه “صدای طهرون قدیم” با صدای زنده‌یاد مرتضی احمدی منتشر و روانه بازار موسیقی شد.

آلبوم “صدای طهرون قدیم ۴” با صدای زنده‌یاد مرتضی احمدی و نوازندگی بهرنگ بقایی، علی رحیمی و حسن کوشکانی از سوی انتشارات آوای خورشید روانه بازار موسیقی شد.

این اثر شامل ۱۳ قطعه با عناوین “الفبا”، “گندم رو کی می‌خوره”، “سر شب”، “دزده”، “افاده ای”، “ای بنازم”، “وقتی از هند اومدم”، “قد کوتوله”، “گفتم”، “کی بهت یاد داده”، “حلقه به گوش”، “خوشم باشه” و “ارباب خودم” است که از ملودی‌های قدیمی و به‌یاد‌ماندنی با صدای استاد احمدی هستند.

آلبوم “صدای طهرون قدیم ۴” را می توان به صورت قانونی از سایت بیپ تونز خریداری و یا جهت خرید حضوری به مراجع معتبر خرید در بازار موسیقی مراجعه کرد.

اولین مجموعه “صدای طهرون قدیم” فروردین ماه سال ۸۹ در اختیار مخاطبان گرفت.

در این اثر، زندگی روزمره تهرانی‌های معمولی مثل شاطر علی ممد، والده مش ماشاءالله و … در سالیان دور روایت شده؛ از حمام رفتن و عروسی و عید نوروز با حاجی فیروز و مبارک گرفته تا رفتن به نانوایی و دعوا با مادرشوهر و هَوو و گرانی مواد غذایی و شرح عاشقی “ای حبیب من ای طبیب من، عشق روی تو شد نصیب من. بسیاری از کلمات، اصطلاحات و رسوم و عادات مهجور و فراموش شده تهران در “صدای طهرون قدیم”زنده شده است.

گردآوری و اجرای این اثر توسط مرتضی احمدی صورت گرفته و بهرنگ بقایی با تار و علی رحیمی با تنبک، صدای او را همراهی می‌کنند.

مرتضی احمدی در ۱۳۰۳ در جنوب تهران از خانواده‌ای با اصـالت تفرشی به دنیا آمد و زندگی او در آن فضا باعث شد تا خاطراتی متفاوت از آنچه نسل امروز درباره تهران می‌داند را با زبانی شیرین و معمولا طنزآلود بیان کند. او ۳۰ آذر ۱۳۹۳ از دنیا رفت.

درباره مهدی کیهانی

ببینید...

رضا حسین پور انتظار را به تکرار رساند

رضا حسین پور انتظار را به تکرار رساند پارس نوا: از پخش آلبوم «انتظار» با ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *